MODERN DİLLER BİRİM SORUMLUSU

Öğr. Gör. NİHAL TOPRAKCI

 

Öğretim Görevlisi Nihal TOPRAKCI; lisans eğitimini 2005 yılında T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İngilizce Öğretmenliği bölümünde ikincilikle, yüksek lisans eğitimini de 2018 yılında T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Radyo, Televizyon ve Sinema (Tezli) bölümünde tamamlamıştır. T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Dış Ticaret (Önlisans) bölümünde de eğitim almaktadır.

2004-2006 yıllarında LONDON HOUSE (Yabancı Diller – Avrupa Dilleri Eğitimi) (Tüm seviyelerde İngilizce Eğitimi & Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı)’da kadrolu öğretmen ve DOS (Director of Studies) olarak görev yapmıştır. 2005 – 2007’de  TEGV- Semiha Şakir Eğitim Biriminde 7. sınıf öğrencilerine İngilizce dersi veren Toprakcı, 2006-2012 yıllarında T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Yüksekokulunda Okutman olarak görev yapmıştır. 2012 yılından beri T.C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

2014-2016 yıllarında Modern Diller Birim Koordinatör Yardımcısı olarak görev almış; 2016-2017 yıllarında Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2019 yılında Modern Diller Birim Sorumlusu olarak başladığı görevine devam etmektedir.

Fakültelerde ve Hazırlık Biriminde farklı seviyelerde İngilizce dersi vermiştir. Ortak Zorunlu ve Seçmeli Yabancı Diller Biriminden sorumludur ve Uzaktan Eğitim Merkezi’nde İngilizce derslerini yürütmektedir.

NLP (Neuro-Linguistic Programming) Practitioner / Uygulayıcısı’dır. OTA (Oxford Teachers’ Academy Teaching English to Adults) Eğitimi almıştır ve Yabancı Diller Yüksekokulunda TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’yla Iç Tetkikçi görevini yürütmektedir.

Uzmanlık alanları, “Küresel Dil İngilizcenin Öğretimi (Sözcük Bilgisi, Telaffuz, Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma Becerilerinin kazandırılması), “İngiliz Dili Eğitiminde Filmlerin Kullanılması”, “Küreselleşme ve Küre-Yerelleşme (İngilizce öğretimi açısından)’dir. Filmlerin dil öğrenimine katkısı, İngilizce öğretiminde kullanılan kaynakların incelenmesi, seçilmesi ve eğitime katkısı ilgilendiği alanlardır. Hobileri arasında farklı bilgisayar programlarını öğrenmek ve Ebru sanatı ile uğraşmak vardır.

 

İletişim:0 232 329 35 35 (8020)

email: nihal.toprakci@ikcu.edu.tr

 


Başa Dön